30.09.2015, 12:19

Duet PROTAG: zmyślny lokalizator, dzięki któremu zabezpieczysz telefon oraz inne cenne przedmioty

Utrata telefonu to nic przyjemnego i nie chodzi tu jedynie o materialną wartość samego urządzenia, ale o bezcenne dane, które tracimy wraz z nim. Niestety tak już jesteśmy skonstruowani, że to właśnie telefony oraz inne osobiste drobiazgi, takie jak klucze i portfele, najczęściej padają ofiarami naszej nieuwagi. Lokalizator Duet PROTAG to interesujący gadżet, który przyda się nie tylko zapominalskim, ale każdemu, kto w dzisiejszych zabieganych czasach ceni sobie poczucie bezpieczeństwa i przysłowiowy święty spokój.

Pierwsze kroki

Urządzenie jest bardzo lekkie i rozmiarami zbliżone do pięciozłotówki. Dostępną w sześciu kolorach obudowę wykonano z twardego plastiku. Wewnątrz znajduje się płytka z układem scalonym oraz miejsce na guzikową baterię CR2016. W zestawie znajdziemy także smycz, obręcz na klucze oraz samoprzylepne mocowanie, dzięki którym z łatwością zamontujemy Duet do dowolnego przedmiotu codziennego użytku, a także dwie baterie o półrocznej żywotności. Po zamontowaniu jednej z nich Duet uruchamia się automatycznie.

Lokalizator Bluetooth Duet Protag

Kolejnym krokiem jest pobranie na nasz telefon sprzężonej z Duetem aplikacji PROTAG. Program współpracuje z urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth 4.0 Low Energy, wyposażonymi w systemy iOS (7 i nowsze) lub Android (4.3 i nowsze). Interfejs aplikacji wywiera pozytywne wrażenie. Każdy przedmiot zabezpieczony Duetem w prosty sposób dodajemy do listy pod dowolnie wybraną nazwą (aplikacja może śledzić do 10 Duetów jednocześnie). Pozycje połączonych bezprzewodowo Duetu i telefonu zostaną wyświetlone na mapie, a obydwa przedmioty będą pilnować nawzajem swojego położenia. Gdy przez przypadek zostawimy gdzieś telefon lub przedmiot zabezpieczony Duetem i oddalimy się poza zasięg połączenia Bluetooth (do 30 metrów), zarówno lokalizator jak i telefon zaalarmują nas sygnałem dźwiękowym. Alarm ustanie automatycznie, gdy połączenie zostanie przywrócone. Możemy go również wyłączyć ręcznie.

Lokalizator Bluetooth Duet Protag - wymiary

Przydatne funkcje

Obok podstawowej ochrony aplikacja PROTAG oferuje szereg kapitalnych funkcji, które pomagają wykorzystać wszystkie możliwości drzemiące w Duecie. Jeśli na przykład pomimo alarmu zgubimy telefon lub przedmiot zabezpieczony Duetem, możemy sprawdzić ostatnie znane położenie przedmiotu z dowolnego urządzenia za pośrednictwem strony internetowej PROTAG.

A co jeśli nie możemy znaleźć przedmiotu, który znajduje się w zasięgu, czyli w rozumieniu aplikacji nie został zgubiony? Wystarczy go zdalne wywołać. Również ta opcja działa dwukierunkowo – z poziomu aplikacji w telefonie wyzwolimy alarm w Duecie, a przy pomocy Duetu „puścimy sobie sygnał” na telefon (alarmy działają nawet jeśli telefon został wyciszony). To bardzo przydatna funkcja, dzięki której unikniemy nerwowego kręcenia się po domu w poszukiwaniu zaginionych kluczyków do auta, telefonu lub portfela. Inną funkcją, która lepiej sprawdzi się w sytuacjach i miejscach wymagających od nas dyskrecji, jest wbudowany w aplikację radar, dzięki któremu po cichu odszukamy zaginiony przedmiot chroniony Duetem.

Duet został tak pomyślany, aby towarzysząc nam każdego dnia, nie powodował niepotrzebnego zamieszania. Przebywając w pracy lub biurze i wszystkich innych miejscach, w których nasze wartościowe przedmioty są bezpieczne, możemy korzystać z funkcji bezpiecznych stref Wi-Fi. Dzięki temu, tak długo jak przedmioty chronione Duetem znajdują się w zasięgu wybranych sieci Wi-Fi, alarmy będą milczeć – nawet jeśli przedmioty znajda się poza zasięgiem połączenia Bluetooth.

Duet Protag - aplikacja

Aplikacja PROTAG stale się rozwija, dlatego w przyszłości możemy liczyć na pojawianie się kolejnych przydatnych rozwiązań. Najbliższą planowaną innowacją jest wprowadzenie śledzenia grupowego. Dzięki tej funkcji wszyscy użytkownicy aplikacji będą uczestniczyć w poszukiwaniu naszych zaginionych przedmiotów. Jeśli zgubimy przedmiot chroniony Duetem i znajdzie się on w zasięgu innego telefonu z zainstalowaną aplikacją PROTAG zostaniemy o tym fakcie automatycznie poinformowani. Jeśli zajdzie potrzeba, będziemy mogli zwiększyć skuteczność poszukiwań, prosząc znajomych i rodzinę o zainstalowanie aplikacji – ich telefony przyłączą się do akcji, nawet jeśli nie posiadają własnych Duetów.

Podsumowanie

Duet PROTAG to genialne w swej prostocie rozwiązanie wielu naszych codziennych problemów. Urządzenie jest trwałe i nieuciążliwe w użytkowaniu, a aplikacja intuicyjna i dopracowana. Bogactwo funkcji sprawia, że z łatwością dostosujemy zestaw do własnych potrzeb. Możemy nie tylko chronić telefony i dowolne przedmioty – Duet pomoże nam przypilnować psa na spacerze lub ostrzeże, gdy ukochany kot niepostrzeżenie wymknie się z mieszkania. Urządzenie przyda się również podczas wizyty z dzieckiem na placu zabaw i zaalarmuje nas, gdy nasz podopieczny oddali się dalej niż byśmy sobie tego życzyli. Już w kilka dni po zakupie Duet stanie się naszym nieodzownym i dyskretnym pomocnikiem, dzięki któremu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, pieniędzy oraz nerwów.

Najlepiej opowie chyba o tym Adam i jego historia :)

https://www.youtube.com/watch?v=o0GnmdWj35s

PROTAG - Znajdź zanim zgubisz!

Duet Protag - Chroni Twój telefon, chroni Twój świat


Duet Protag w Polsce: duetprotag.pl

Chabu Sp. z o.o. firma powstała w roku 2010, specjalizująca się w rozwiązaniach dla e-biznesu. Usługi informatyczne, usługi księgowe, projektowanie systemów sprzedażowych dla e-commerce w tym dystrybucja sprzętu elektronicznego m.in. firmy Innova Technology LCC.

Innova Technology LLC, powołała do życia projekt PROTAG jako owoc ich doświadczeń z problemami po zgubieniu paszportów w czasie wakacji na innym kontynencie, co zupełnie zepsuło ich pobyt.

Wybrano nazwę PROTAG, ponieważ kojarzy się z angielskim słowem „protect” – chronić, co z kolei przywodzi na myśl ochronę najważniejszych przedmiotów osobistych. PROTAG ma również cząstkę „tag” – znacznik, co skłoniło nas do stworzenia produktu, który można z łatwością umieścić na takich przedmiotach.

Materiały, informacje oraz próbki produktów dla mediów: http://duetprotag.pl/media

 
rozmiar: 41.7 KB, typ:
dodano: 30 września 2015
rozmiar: 4.2 KB, typ:
dodano: 30 września 2015
rozmiar: 54.3 KB, typ:
dodano: 30 września 2015
fb-foto10.jpg
rozmiar: 40.9 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
fb-foto1.jpg
rozmiar: 54.6 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
fb-foto8.jpg
rozmiar: 49.8 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
fb-foto9.jpg
rozmiar: 84.5 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
fb-foto6-2.jpg
rozmiar: 73.8 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
fb-foto3.jpg
rozmiar: 46.3 KB, typ:
dodano: 5 września 2014
rozmiar: 62 KB, typ:
dodano: 30 września 2014
rozmiar: 333.5 KB, typ:
dodano: 30 września 2015