11.01.2017, 08:00

Szukasz alternatywy dla nart i snowboardu? Odkryj jedne z najpiękniejszych lodowisk na świecie

Katarzyna Chmielewska
Key Account Manager
Softbox Group
mobile: 667944339

Amatorzy sportów zimowych każdego roku przebierają w ofertach skierowanych do narciarzy i snowboardzistów. Dlaczego by jednak podczas zbliżających się ferii nie wypróbować innej formy aktywnego wypoczynku? Jeśli zamiast slalomu giganta marzy ci się podwójny axel w niepowtarzalnej scenerii, koniecznie zapoznaj się z listą najsłynniejszych lodowisk świata przygotowaną przez centrum lotnicze Sky4Fly.net.

Lodowisko na wieży Eiffla w Paryżu

Choć lodowisko na jednym z najsłynniejszych zabytków w Paryżu nie należy do największych, to od 2011 roku przyciąga tłumy amatorów łyżwiarstwa z całej Europy. Obiekt kusi nie tylko niesamowitymi widokami, które można podziwiać z wysokości pierwszego piętra, ale i przygotowywaną corocznie kolorową iluminacją. Miejsce to przypadnie do gustu nie tylko zakochanym, ale także rodzinom z dziećmi. O najmłodszych łyżwiarzy obsługa lodowiska troszczy się szczególnie, ponieważ oprócz nauki jazdy na łyżwach w ofercie obiektu znajdują się liczne animacje, m.in. zajęcia malowania na lodzie. Amatorzy fitnessu mogą skorzystać z oferty weekendowej, która obejmuje poranne zajęcia gimnastyczne. - Lodowisko zbudowane zostało na świeżym powietrzu, od pogody zależy więc to, jak długo pozostanie otwarte. Zamknięcie przewiduje się na koniec lutego. Kto planuje podróż do Paryża w późniejszym terminie, musi liczyć na sroższą niż zwykle zimę, jeśli chciałby poćwiczyć łyżwiarskie piruety wysoko ponad Polem Marsowym - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Zamarznięte kanały w Amsterdamie

Gdy kończy się pogoda na rejsy po kanałach w Amsterdamie, rozpoczyna się długo wyczekiwany przez Holendrów sezon łyżwiarski na naturalnych lodowiskach. Turystów może zaskoczyć fakt, że w okresie zimowym wielu mieszkańców miasta zamiast rowerów, które stały się już niemal symbolem tego regionu, w drodze do pracy czy szkoły wybiera łyżwy jako środek lokomocji. Dotarcie do celu umożliwia nietypowa architektura miasta, w skład której wchodzi 150 kanałów o łącznej długości około 75 kilometrów. Łyżwiarstwo na naturalnym lodzie od wieków stanowi ważny element niderlandzkiej tożsamości, nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że w 2016 roku zostało ono włączone do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego Holandii.

Kanał Rideau w Ottawie

Również mieszkańcy Kanady z pasją oddają się łyżwiarstwu. Lodowisko, które corocznie tworzy się na kanale łączącym Ottawę z Kingstone nad jeziorem Ontario, jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Miłośników sportów zimowych przyciąga nie tylko wielkość ślizgawki, która swoimi rozmiarami odpowiada przestrzeni dziewięciu boisk do hokeja, ale i możliwość napicia się kawy czy zjedzenia obiadu z przyjaciółmi przy jednym z licznych stoisk znajdujących się na obrzeżach tafli lodowej. - Turystów może zaciekawić również informacja, że kanał Rideau powstał w 1832 roku i obecnie jest najstarszym działającym kanałem w Ameryce Północnej. W 2007 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net

The Rockefeller Center w Nowym Jorku

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Nowym Jorku nie potrzebuje reklamy - sceny rozgrywające się na tym obiekcie napotkamy w wielu amerykańskich filmach świątecznych począwszy od roku 1936, kiedy to nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Ponieważ lodowisko cieszy się dużą popularnością, w weekendy przeżywa prawdziwe oblężenie. Amatorów łyżwiarstwa oraz turystów od wizyty nie odstrasza nawet cena biletu, która w sezonie wynosi nawet 15 dolarów. Zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się więc odwiedzenie tego miejsca w pozostałe dni tygodnia, zwłaszcza po zmroku, kiedy Rockefeller Center rozświetlone jest przepiękną iluminacją. Ci, którzy nie zdążą odwiedzić centrum Manhattanu podczas zbliżających się ferii zimowych, mają szansę skorzystać z atrakcji do kwietnia. Lodowisko to jest bowiem jednym z najdłużej otwartych tego typu obiektów na świeżym powietrzu.

Sky4Fly Sp. z o.o. to internetowe biuro podróży założone w 2006 r. Specjalizuje się w sprzedaży biletów lotniczych i wycieczek. Sky4Fly współpracuje zarówno z tanimi liniami lotniczymi jak i tradycyjnymi przewoźnikami. Firma reprezentuje wiodących polskich touroperatorów. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia bezpieczeństwo, najwyższą jakość usług i najlepsze ceny. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne wycieczki, bilety lotnicze ubezpieczenia turystyczne, rezerwacja miejsc hotelowych, jak i taksówki powietrzne, wycieczki czarterowe, wyjazdy narciarskie, weekendy lotnicze, egzotyczne wakacje, transfery, wyjazdy firmowe.

Słowa kluczowe: Sky4Fly.net, narty, Snowboard, lodowiska
 
rozmiar: 63.1 KB, typ:
dodano: 10 stycznia 2017
rozmiar: 61.2 KB, typ:
dodano: 10 stycznia 2017
rozmiar: 39.1 KB, typ:
dodano: 10 stycznia 2017
rozmiar: 59.2 KB, typ:
dodano: 10 stycznia 2017
rozmiar: 344.5 KB, typ:
dodano: 10 stycznia 2017