16.01.2017, 09:01

Ferie zimowe za pasem! Gdzie najlepiej wyruszyć na rodzinny urlop?

Katarzyna Chmielewska
Key Account Manager
Softbox Group
mobile: 667944339

Każdy rodzic wie, że zaplanowanie wyjazdu z dziećmi nie jest rzeczą prostą. Które ośrodki narciarskie na pierwszym postawiły bezpieczeństwo i dobrą zabawę najmłodszych? Centrum lotnicze Sky4Fly.net prezentuje 4 miejsca doskonale przygotowane do zimowego szaleństwa dla całej rodziny.

Serfaus-Fiss-Ladis w Austrii

Ten austriacki ośrodek narciarski jest jednym z najczęściej wybieranych przez rodziny z całego świata. Nie bez powodu został mu przyznany tytuł najlepszego rodzinnego kurortu w Alpach. Podczas gdy rodzice szusują na stokach, dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach pod okiem wykształconych pedagogicznie instruktorów lub bawić się w jednej z licznych bawialni i stref dziecięcych, które oferują opiekę nad maluchami od trzeciego miesiąca życia. Niesamowitym przeżyciem dla każdej z pociech będzie wjazd na stok na czarodziejskim dywanie, dziecięcy parkour na skuterze śnieżnym czy wizyta w lesie dinozaurów. Dla rodziców najmłodszych z dzieci przygotowano specjalne trasy, które umożliwiają wędrówkę z wózkiem wśród malowniczych krajobrazów. Dziecięce restauracje oferują specjalnie przygotowane menu, które trafi w gusta największych smakoszy zmęczonych całodniową zabawą na śniegu. - Ze względu na swoją popularność Serfaus-Fiss-Ladis co roku przyciąga tysiące rodzin z całego świata. Dlatego, chcąc spędzić ferie w austriackim kurorcie, warto dużo wcześniej zarezerwować miejsce w jednym z okolicznych hoteli, które zwykle dysponują również własną ofertą atrakcji dla najmłodszych - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Plan de Corones we Włoszech

Plan de Corones jest jednym z najsłynniejszych kurortów narciarskich położonych w południowej części Tyrolu. Turyści z całego świata doceniają ośrodek ze względu na zróżnicowane trasy biegnące u podnóża góry Plan de Corones, które przystosowane zostały zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych amatorów sportów zimowych. Jest to ponadto doskonałe miejsce do wyjazdu z najmłodszymi, na których czekają specjalistyczne szkółki narciarskie. Podczas gdy dzieci uczą się podstaw narciarstwa, rodzice mogę skorzystać z tras, których łączna długość wynosi niemal 114 kilometrów. Włoski ośrodek oferuje ponadto wiele innych atrakcji, takich jak publiczna kryta pływalnia, liczne lodowiska, czy zimowe szlaki wędrowne, które przygotowane zostały do spacerów z najmłodszymi. Górskie krajobrazy podziwiać można w jednej z kilku restauracji widokowych znajdujących się na szczycie góry. Rodzicom, którym marzy się wieczorne wyjście we dwoje do jednego z licznych klubów i pubów, poleca się skorzystanie z opiekunki na telefon – usługę taką oferuje niemal każdy z okolicznych hoteli.

Chamonix we Francji

Już od wielu lat ta francuska miejscowość położona u podnóża Mont Blanc znana jest jako doskonałe miejsce na zimowy wyjazd z dziećmi. Obok szkółek narciarskich czy tras zjazdowych dedykowanych dla juniorów przygotowano tu również szeroką ofertę bawialni i przedszkoli dla dzieci między trzecim a dwunastym rokiem życia. Po dniu spędzonym na stoku można skorzystać ze znajdujących się na terenie kurortu atrakcji, takich jak basen, kino, lodowisko czy tor do kręgli. - Dla tych, którym nie wystarcza ponad 150 kilometrów tras zjazdowych, przygotowano 43 kilometry tras biegowych usytuowanych wśród malowniczych krajobrazów - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Góry Świętokrzyskie

Gdy ograniczony budżet nie pozwala na rodzinny wyjazd zagraniczny, dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty polskich kurortów zimowych. Choć najpopularniejszymi są Zakopane, Białka Tatrzańska, czy Karpacz, to warto pamiętać, że w okresie ferii zimowych miejscowości te przeżywają prawdziwe oblężenie. Jeśli decydujemy się na wyjazd z całą rodziną, warto skorzystać z atrakcji, które oferują Góry Świętokrzyskie. Choć zaawansowani narciarze mogą nie być usatysfakcjonowani stosunkowo nisko położonymi i łagodnymi szczytami, to dla dzieci będzie to idealne miejsce do nauki i doskonalenia jazdy. Województwo świętokrzyskie oferuje ponadto wiele różnego rodzaju atrakcji, które dedykowane są najmłodszym, min. Muzeum Zabawek, Teatr Lalki i Aktora w Kielcach oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Sky4Fly Sp. z o.o. to internetowe biuro podróży założone w 2006 r. Specjalizuje się w sprzedaży biletów lotniczych i wycieczek. Sky4Fly współpracuje zarówno z tanimi liniami lotniczymi jak i tradycyjnymi przewoźnikami. Firma reprezentuje wiodących polskich touroperatorów. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia bezpieczeństwo, najwyższą jakość usług i najlepsze ceny. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne wycieczki, bilety lotnicze ubezpieczenia turystyczne, rezerwacja miejsc hotelowych, jak i taksówki powietrzne, wycieczki czarterowe, wyjazdy narciarskie, weekendy lotnicze, egzotyczne wakacje, transfery, wyjazdy firmowe.

 
rozmiar: 31.9 KB, typ:
dodano: 16 stycznia
rozmiar: 51.8 KB, typ:
dodano: 16 stycznia
rozmiar: 57.1 KB, typ:
dodano: 16 stycznia
rozmiar: 51.2 KB, typ:
dodano: 16 stycznia
rozmiar: 349 KB, typ:
dodano: 16 stycznia
rozmiar: 349 KB, typ:
dodano: 16 stycznia