30.01.2017, 08:00

Z mrozu rodzi się sztuka! Oto wystawy niezwykłych rzeźb wykutych w lodzie

Katarzyna Chmielewska
Key Account Manager
Softbox Group
mobile: 667944339

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że bałwan z marchewkowym nosem i rękami z patyków nie jest przykładem wyżyn artystycznego wyrafinowania. Istnieją jednak artyści, którzy sztukę zimowej rzeźby doprowadzili do perfekcji. Ich materiałem jest lód i śnieg, a narzędziem… nierzadko piła mechaniczna! Zobacz, gdzie można podziwiać ich niezwykłe dzieła. Centrum lotnicze Sky4Fly.net prezentuje cztery fascynujące wystawy rzeźb lodowych.

Festiwal Rzeźby Lodowej w Amsterdamie

Impreza ta, nazywana przez organizatorów najważniejszym zimowym wydarzeniem w Europie, co roku przyciąga do stolicy Holandii tysiące turystów. Tegoroczna wystawa - odbywająca się między 10 grudnia 2016 a 5 lutego 2017 – zachwyca zwiedzających ponad setką rzeźb, które wykonane zostały przez 42 najlepszych artystów z całego świata. Organizatorzy zadbali o to, by twórcom nie zabrakło materiału do pracy, dlatego na teren wystawy przywieziono po 275 tysięcy kilogramów lodu i śniegu. Najbardziej okazała praca ma niemal 6 metrów wysokości. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest hasło „muzyka inspiruje”, które ma przyciągać do Amsterdamu nie tylko amatorów rzeźby lodowej, ale i wielbicieli muzyki. - Przed wizytą na Arena Boulevard, gdzie odbywa się wystawa, należy zaopatrzyć się w ciepły ubiór, ponieważ w hali wystawowej temperatura spada nawet do -10 stopni. Zwiedzanie jest możliwe codziennie między godziną 10 a 19, jednak jest odpłatne dla wszystkich powyżej 4 roku życia. Dla osoby dorosłej bilet kosztuje 16,50 € - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Wystawa rzeźb lodowych w Harbinie

Festiwal ten może szczycić się długoletnią tradycją. Już od 1963 roku organizowany jest w północno-wschodniej części Chin dla uczczenia nadejścia Chińskiego Nowego Roku. Co roku tysiące artystów pracuje nad zbudowaniem ze śniegu i lodu nie tylko najbardziej znanych dzieł sztuki, ale i wielu monumentalnych budowli, takich jak zamek z Disneylandu, Wielki Mur Chiński czy Koloseum. Powierzchnia, którą zajmują rzeźby wynosi ponad 0,6km2. Jest to doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi, które mogą skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez organizatorów obejmujących chociażby samodzielne projektowanie lodowych rzeźb czy zjazd na lodowej zjeżdżalni. – Najlepiej odwiedzić wystawę w nocy, kiedy rzeźby oświetlone są różnobarwnym światłem. Dla zakochanych przyjazd do Harbinu może być szczególnie interesujący, ponieważ podczas festiwalu można wziąć ślub w jednej z lodowych świątyń. Należy jednak pamiętać, że wystawa czynna jest tylko do początku lutego - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Winterlude w Kanadzie

Kanadyjczycy, znani w świecie miłośnicy sportów zimowych, również mają swój festiwal rzeźb lodowych. Co roku, gdy rzeka Ottawa zamarza, teren wokół niej na trzy tygodnie staje się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. To tu podziwiać można artystów z całego świata rzeźbiących najpiękniejsze olbrzymie figury lodowe. Po obejrzeniu lodowych kopii najbardziej znanych dzieł sztuki można pojeździć psimi zaprzęgami lub spróbować swych sił na jednym z największych lodowisk na świecie. W tym roku impreza trwać będzie od 3 do 20 lutego, a wstęp na większość z przygotowanych atrakcji jest darmowy. Należy jednak pamiętać, że najlepiej zwiedzać to miejsce w weekend, tylko wówczas organizatorzy gwarantują możliwość uczestniczenia we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Od kilkunastu lat również w Poznaniu spotkać można artystów z całego świata wykonujących dzieła sztuki z lodu. Co roku na początku grudnia miasto organizuje dwudniowy Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Artyści zmierzyć się mogą w kilku konkurencjach, polegających m.in. na jak najdokładniejszym odtworzeniu konkursowego wzoru czy zespołowym stworzeniu kilkumetrowej rzeźby. Imprezie towarzyszą koncerty oraz warsztaty w rzeźbieniu dla dzieci. Na zamknięcie przygotowywany jest pokaz laserowo-multimedialny. Festiwal odbywa się na Starym Rynku, a wstęp na jego teren jest bezpłatny.

Sky4Fly Sp. z o.o. to internetowe biuro podróży założone w 2006 r. Specjalizuje się w sprzedaży biletów lotniczych i wycieczek. Sky4Fly współpracuje zarówno z tanimi liniami lotniczymi jak i tradycyjnymi przewoźnikami. Firma reprezentuje wiodących polskich touroperatorów. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia bezpieczeństwo, najwyższą jakość usług i najlepsze ceny. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne wycieczki, bilety lotnicze ubezpieczenia turystyczne, rezerwacja miejsc hotelowych, jak i taksówki powietrzne, wycieczki czarterowe, wyjazdy narciarskie, weekendy lotnicze, egzotyczne wakacje, transfery, wyjazdy firmowe.

 
rozmiar: 37.6 KB, typ:
dodano: 27 stycznia
rozmiar: 45.1 KB, typ:
dodano: 27 stycznia
rozmiar: 51.6 KB, typ:
dodano: 27 stycznia
rozmiar: 84 KB, typ:
dodano: 27 stycznia
rozmiar: 342 KB, typ:
dodano: 27 stycznia